Home / Featured / Înotătorii s-au remarcat la concursurile din Ungaria (FOTO)

Înotătorii s-au remarcat la concursurile din Ungaria (FOTO)

Echipa de înotători a CSM Arad şi-a reluat pregătirile în data de 20 august la bazinul de înot a clubului AMEFA. A urmat, apoi o perioadă de pregătire comună la Oradea, alături de sportivii de la CSM Crişul Oradea, iar apoi un cantonament de o săptămană la Harkany/Ungaria, care s-a finalizat cu participarea la concursul Cupa de sprint.

La acest cantonament şi concurs, Rad Lucas nu a participat deoarece în aceeaşi perioadă a luat parte la un cantonament de pregătire în Bulgaria, cu lotul de cadeţi. De menţionat este faptul că sportivul Sărac Ionuţ s-a transferat de la clubul Dinamo Bucureşti la CSM Arad.

În prezent, lotul de înotători a CSM Arad se află în pregătiri la bazinul Delfinul din Arad, în vederea participării la Campionatul Naţional de seniori, tineret şi juniori (noiembrie), precum şi la Campionatul Naţional de cadeţi (decembrie).

Altfel, sportiva Popescu Andreea va reprezenta România la Concursul Ţărilor Central Europene, care se va desfăşura la Belgrad la începutul lunii decembrie.

Concurs internaţional Cupa de sprint
Harkany/Ungaria

Sarac Ionut
– 50m bras – loc 1
– 50m fluture – loc 2
– 50m craul – loc 2

Popescu Andreea
– 50m bras – loc 1
– 50m craul – loc 3

Codrean Dacian
– 50m fluture – loc 3
– 50m craul – loc 3

Alexandru Patrik
– 50m bras – loc 2
– 50m fluture – loc 3

Rad Sarah
– 50m bras – loc 3
– 50m craul – loc 4
– 50m fluture – loc 5

Elisei Stefania
– 50m fluture – loc 1
– 50m spate – loc 3
– 50m craul – loc 3

Elisei Daria
– 50m craul – loc 5

La finalul competiţiei, echipa secţiei de nataţie a CSM Arad s-a clast pe locul 3, din 24 echipe participante.

Concurs internaţional Cupa Nagy Sandor
Oroshaza/Ungaria

Popescu Andreea
– 50m bras – loc 2

Rad Lucas
– 50m fluture – loc 1
– 50m bras – loc 1
– 100m spate – loc 1
– 100m liber – loc 1

Sarac Ionut
– 50m fluture – loc 2
– 50m bras – loc 2
– 100m liber –loc 2

Crisan David
– 100m spate – loc 2

Kugelman Patrick
– 100m spate – loc 3

Ciobanu Raul
– 50m fluture – loc 2

Codrean Dacian
– 100m spate – loc 4

Rad Sarah
– 100m liber – loc 5
– 50m fluture – loc 5

Alexandru Patrik
– 50m fluture – loc 4
– 50m bras – loc 4
– 100m spate – loc 4

Elisei Stefania
– 100m liber – loc 7
– 50m fluture – loc 6

Stoicu Alexandru
– 50m bras – loc 4
– 100m liber – loc 5
– 50m fluture – loc 6
Hudac Lucas
– 50m fluture – loc 4
Laszlo Robert
– 100m liber – loc 7
– 50m fluture – loc 8

La finalul competiţiei, echipa secţiei de nataţie a CSM Arad s-a clast pe locul 5, din 17 echipe participante.

Sportivii de la CSM Arad sunt pregătiţi de Daria Barta, Viorel Bitang si Martin Liptak.

Check Also

Pistolarii s-au remarcat şi la Oradea, în a doua etapă

Pistolarii de la CSM Arad au repetat figura din startul sezonului şi s-au remarcat şi …